Komunikat archiwalny

Relacja z wizyty studyjnej

9 maja Centrum Obywatelskie zorganizowało wizytę studyjną w Fundacji Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom. Fundacja ta została ustanowiona w celu poprawy jakości życia ludzi i zwierząt a jej działania ukierunkowane są na pomoc i wspieranie ludzi i zwierząt w celu poprawy ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

Relacja z wizyty studyjnej
Fot. wizyta studyjna

Uczestnicy wizyty mogli zapoznać się z celami Fundacji jakimi są:

  • poprawa stanu zdrowia osób starszych, chorych i dzieci, niepełnosprawnych poprzez terapię z udziałem kotów,
  • propagowanie i prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem kotów, pomagających w rehabilitacji i leczeniu osób niepełnosprawnych, starszych, chorych, samotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • zapewnienie wsparcia osobom starszym posiadającym koty,
  • podejmowanie działań wzmacniających i budujących więzi międzyludzkie oraz więzi między człowiekiem i zwierzęciem.

Uczestnicy wizyty zapoznawali się ze specyfiką felinoterapii oraz możliwościami jakie niesie. Osoby chore, niepełnosprawne, starsze i samotne przebywające w domach pomocy społecznej, które są zagrożone wykluczeniem społecznym potrzebują kontaktu zarówno z ludźmi jak i ze zwierzętami. Działania Fundacji mają na celu zaspokojenie potrzeb emocjonalnych tych osób poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych z udziałem kota.

Uczestnicy zwiedzili również obiekt jakim dysponuje fundacja oraz zapoznali się z wieloma działaniami realizowanymi przez Fundację - m.in. wolontariatem, programem adopcji kotów czy też programem felinoterapii.

W najbliższym czasie Centrum Obywatelskie planuje kolejną edycję wizyty w Fundacji.

 

 

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Grabek-Niekraszewicz
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się