Zapraszamy do zaangażowania się w pracę w Radzie ds. Równego Traktowania, jeśli jesteś osobą działającą na rzecz równości oraz praw człowieka i zależy Ci na budowaniu miasta otwartego, wrażliwego i zaangażowanego w walkę z dyskryminacją.
Rada ds. Równego Traktowania została powołana po raz pierwszy przez Prezydenta Miasta Krakowa, Jacka Majchrowskiego, w 2019 roku, aby tworzyć przestrzeń otwartej dyskusji i współpracy na rzecz praw człowieka i równości. W skład Rady wchodzą przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych, uniwersytetów, instytucji kultury oraz pracownicy i pracowniczki Urzędu Miasta Krakowa. W październiku 2023 roku kończy się II kadencja Rady ds. Równego Traktowania, dlatego Prezydent Miasta Krakowa ogłasza nabór do Rady ds. Równego Traktowania III kadencji, aby kontynuować jej działanie.
Celem działania Rady jest wypracowanie rekomendacji i koncepcji rozwiązań, które przyczynią się do partycypacyjnego wypracowania strategii równego traktowania oraz przeciwdziałania dyskryminacji na poziomie lokalnym. Wartościami, które przyświecają Radzie, są: równość, wolność, solidarność, szacunek i otwartość.
Osoby zainteresowane włączeniem się w pracę Rady powinny przesłać deklarację uczestnictwa zawierającą opis dotychczasowych doświadczeń i zrealizowanych projektów związanych z prawami człowieka oraz motywację, która ukazuje ich wizję pracy w Radzie. Można także załączyć rekomendacje środowisk, organizacji pozarządowych lub instytucji działających w obszarze praw człowieka i równości. Ostateczną decyzję o powołaniu nowego składu Rady podejmuje Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 lipca 2023 roku.
Rada ds. Równego Traktowania w nowym składzie rozpocznie swoje działanie w IV kwartale 2023 roku.
Formularz zgłoszeniowy (którego integralną częścią jest deklaracja bezstronności oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych), prosimy:
W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat prowadzonego naboru można skontaktować się pod numerem telefonu: 12 616 5267.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym procesie i dołączenia do naszych wysiłków na rzecz budowania bardziej sprawiedliwego i równego społeczeństwa.