górne tło

Klinika Społecznika: Profilaktyka i pierwsza pomoc, czyli o tym co robić, gdy już nie dajemy rady

To już ostatnie spotkanie w ramach Kliniki Społecznika, na które ponownie zapraszają Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 oraz Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS.

Zachowanie profilaktyki zdrowia oraz umiejętność autopomocy są niezwykle istotne, także dla osób kierujących i pracujących w organizacjach pozarządowych (NGO). W przypadku tej grupy profesjonalistów, obowiązki są często liczne, terminy napięte, co niestety często prowadzi do doświadczania wypalenia zawodowego oraz nadmiernego stresu.

Celem projektu szkoleniowego jest dostarczenie przedstawicielom NGO niezbędnej wiedzy, narzędzi i strategii, które pozwolą im radzić sobie samodzielnie w sytuacjach przeciążenia psychicznego. Jest to niezwykle istotne dla zachowania zdrowia psychicznego i ogólnego dobrostanu osób zaangażowanych w pracę w NGO.

 

 

Dlatego też, serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa w naszym projekcie szkoleniowym, który ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do efektywnego zarządzania własnym zdrowiem psychicznym oraz umiejętnością pierwszej autopomocy.

Cele szkoleniowe:

Plan szkolenia:

  1. Zrozumienie kryzysu (30 minut)

2. Strategie profilaktyczne (45 minut)

3. Udzielenie natychmiastowej pomocy (45 minut)

4. Skierowanie po profesjonalną pomoc (30 minut)

5. Studia przypadków i odgrywanie ról (30 minut)

6. Samoopieka (15 minut)

7. Pytania i odpowiedzi oraz opinie (15 minut)

8. Zakończenie (15 minut)

Kiedy?
Poniedziałek, 13 listopad 2023

Gdzie?
Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20

Formularz zgłoszeniowy: https://tinyurl.com/4w6meeez

 

Klinika Społecznika to cykl 5 warsztatów, które odbywają się w każdy poniedziałek. Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w całym cyklu lub wybranych warsztatach. Tematyka poszczególnych spotkań będzie sukcesywnie publikowana.

To wyjątkowy czas, przeznaczony wyłącznie dla Państwa - okazja do chwili oddechu, wymiany doświadczeń oraz poznania osób, które stawiają czoła podobnym wyzwaniom.

Ostatnie dwa szkolenia z cyklu prowadzi: Renata Fijałkowska. Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, pedagog, trener rozwoju osobistego. Od 20 lat związana z pomocą społeczną i edukacją i rynkiem pracy pełniąc funkcje kierownika, dyrektora i prezesa. W tym czasie zajęła się problemami młodzieży usamodzielniającej się szukając rozwiązań we współpracy z samorządem organizacjami pozarządowymi i biznesem. Prowadzi działania edukacyjne z zakresie tzw. edukacji pozaformalnej, tworzy i realizuje programy profilaktyczne i prewencyjne oraz projekty międzynarodowe w zakresie wsparcia i rozwoju kompetencji społecznych i zawodowych młodzieży i kadry pomocy społecznej, NGO, Biznesu.

W pracy psychologa zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i terapią tzw. zdrowiem psychicznym oraz zarządzaniem stresem i równowagą pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym.

Pracuje z ofiarami przestępstw w Ośrodku dla osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz świadkami w tym z ofiarami przemocy domowej - często dziećmi i młodzieżą.

Koordynowała projekt międzynarodowy Enya pn.: „Prawa Dzieci w świecie cyfrowym przy Rzeczniku Praw Dziecka”.

Ekspert w realizacji projektów ogólnopolskich, lokalnych i międzynarodowych. Autorka wielu scenariuszy zajęć, kart pracy wykorzystywanych przez osoby indywidualne oraz instytucje. Autorka szkoleń oraz warsztatów w Polsce i Wielkiej Brytanii.