górne tło

Fundacja In Connection zaprasza. HACKART. KOMIKSY O KOBIETACH

Rysujesz w wolnej chwili i z chęcią zmierzył*byś się ze stworzeniem komiksu? Masz w głowie coraz to nowe pomysły, które przekuwasz w scenariusze / opowiadania / artykuły / dramaty i chciał*byś spróbować swoich sił w tworzeniu fabuły do opowieści graficznej? A może masz duszę researchera, potrafisz znaleźć fascynujące historie i jedyne czego Ci brakuje, to medium do ich opowiedzenia? Jeśli odnajdujesz się w którejś z powyższych ról i chcesz spróbować sił w tworzeniu komiksu - Fundacja In Connection zaprasza do projektu Hackart. Komiksy o kobietach.

Kto może wziąć udział? Zachęcamy wszystkich, dla których to początek przygody z komiksem! Jedynymi kryteriami to wiek 18+ (bez górnej granicy wieku!), motywacja do udziału oraz dostępność w terminach warsztatów i hackathonu.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza: https://forms.gle/Ujiot6Cbday8UQ1fA

Prosimy tam co prawda o opisanie doświadczenia w tworzeniu komiksów, ale nie wpływa to na wybór, liczy się przede wszystkim Wasza motywacja do udziału!

 

Termin zgłoszeń mija 28 kwietnia 2024 (włącznie). Na zgłoszenia odpowiemy 30 kwietnia 2024.

 

Co będzie się działo? W ramach projektu odbędą się trzy warsztaty online dla uczestników projektu oraz hackathon komiksowy, czyli całodniowy maraton twórczy. Dodatkowo prace, które powstaną podczas hackathonu będą zaprezentowane na wystawie w Muzeum Komiksu w Krakowie oraz wydane w formie drukowanej i rozesłane do partnerskich instytucji!

 

Warsztaty:

1. Prowadzenie researchu do opowieści graficznej typu non-fiction.

8 maja (środa) 17:30-20:30

Prowadzący: Artur Wabik

 

2. Formalne założenia opowieści graficznej, czyli jak stworzyć komiks?

18 maja (sobota) 9:00-12:00

Prowadzący: Rafał Kołsut

 

3. Storytelling w komiksie.

22 maja (środa) 17:30-20:30

Prowadząca: Katarzyna "Panna N" Witerscheim

 

Finał: 8 czerwca 2024, Kraków - Muzeum Komiksu.

Na stacjonarny hackathon zaprosimy uczestników projektu do Krakowa w dniu 8 czerwca 2024 - podczas całodniowego maratonu tworzenia komiksów, stworzycie komiks w 3-osobowych zespołach. Stawiamy na interdyscyplinarność i pracę grupową. W trakcie pracy, komiksowe mentorki i mentorzy będą do waszej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań. Na koniec podsumują pracę wykonaną podczas maratonu.

Wszystkie prace zostaną potem zaprezentowane podczas wystawy, która będzie miała miejsce w krakowskim Muzeum Komiksu.

 

Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: https://fb.me/e/5isRGobHD

 

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Totalizatora Sportowego.