Archiwum rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Archiwum

W tym miejscu znajdziesz nasze zarchiwizowane komunikaty.

czwartek, 24 listopada 2022 r.


CZWARTKI Z KSIĘGOWOŚCIĄ

Podczas szkolenia zostaną poruszone tematy:
- Sprawozdawczość podatkowa
- Sprawozdawczość projektowa
- Sprawozdawczość grantowa
- Sprawozdawczość merytoryczna

Termin: Czwartek 1.12.2022
Start: godz.17.00 – 20.00
Czas trwania: 3 godziny
Miejsce: Spotkanie online

Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: 👉👉 https://forms.gle/kXitJCMuRysRE1oB6

Zapraszamy na praktyczny warsztat

Szkolenie prowadzi:
Katarzyna Książczak  - absolwentka finansów i bankowości oraz ekonomii przemysłu na Uniwersytecie Łódzkim. Posiadaczka certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Certyfikowana Absolwentka szkoły trenerów w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych – STOP w Warszawie. Doświadczona doradczyni dla Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, Regionalnych Ośrodków EFS, organizacji pozarządowych, firm konsultingowych i jednostek samorządu terytorialnego. Posiada duże doświadczenie związane z księgowością, w tym również z księgowością specyficznego sektora jakim jest sektor organizacji pozarządowych - na licencji Ministra Finansów prowadzę biuro rachunkowe dla PES. Swoją wiedzę praktyczną wykorzystuje również jako doradca specjalistyczny współpracujący z różnymi organizacjami prowadzącymi ośrodki bądź inkubatory wspierania ekonomii społecznej.

 

środa, 23 listopada 2022 r.

Podręcznik narzędziownik

Masz tendencję do odkładania rzeczy na później? A może brakuje Ci czasem energii do działania? Na tym warsztacie otrzymasz propozycję narzędzi pomocnych w zarządzaniu własną energią oraz czasem.

Termin: 2 grudnia 2022
Start: godz.16.00 – 20.00
Czas trwania: 4 godziny
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie - ul. Reymonta 20

O cyklu:
Kobiecy Coaching Kariery to zajęcia warsztatowe w kameralnej, zamkniętej grupie. Spotkania odbywają się w ramach warsztatów coachingowych, gdzie uczestniczki w grupie pracują nad swoim zawodowym celem.

Warsztaty zostały zaprojektowane pod kątem rozwoju uczestniczek, stąd istotne jest zaangażowanie w cały program.

Podczas zajęć wzmocnimy wiarę uczestniczek w siebie i własne możliwości, pomożemy odkryć  strefy do rozwoju i określimy plany zawodowe.

TEMATY i HARMONOGRAM SPOTKAŃ
(zapisy na całość)

10.11 - Krok po kroku czyli zaczynamy od analizy!

16.11- O celu i zmianie.

 23.11 - Tworzymy plan działania!

 2.12 - Podręczny narzędziownik.

 7.12 - Autoprezentacja czyli hello świecie jestem gotowa!

 

Dzięki tym warsztatom:

✅ odkryjesz swoje mocne strony i sięgniesz do swoich zasobów

✅ lepiej się poznasz i wyznaczysz korzystną dla siebie ścieżkę kariery

✅ ruszysz z miejsca i zaplanujesz swoją dalszą karierę

✅ będziesz lepiej zarządzać swoją energią jak i czasem

✅ zaplanujesz swoje działania krok po kroku

To co? Gotowa na zmianę i pracę nad swoim rozwojem i karierą?

 

poniedziałek, 21 listopada 2022 r.

Rozwijanie organizacji społecznej

To wyjątkowe warsztaty, podczas których będziemy puszczać wodze fantazji na temat przyszłości naszych organizacji. Od wizji, po misję i cele do planu konkretnych działań. Warsztaty będą okazją do refleksji nad tym, jacy jesteśmy jako organizacja, a jacy chcemy być.  Poznamy narzędzia i metody skutecznego planowania rozwoju w kontekście całej organizacji jak i fundraisingu. Celem warsztatów jest danie impulsu do wytyczenia klarownej ścieżki rozwoju.

Rosnąca ilość wytycznych, problemy z płynnością finansową i ograniczona dostępność do funduszy zewnętrznych, zmieniające się oczekiwania lokalnego środowiska, silniejsza konkurencja wśród organizacji pozarządowych oraz szybkie zmiany społeczne i technologiczne to rzeczywistość, w której funkcjonują organizacje pozarządowe.

Pomimo, iż NGO chcą działać szybko i skutecznie,  mało która organizacja wnikliwie planuje swoje własne funkcjonowanie. Dlatego spotkanie będzie okazją do analizy nie tylko otoczenia, ale przede wszystkim wewnętrznego potencjału poszczególnych NGO, refleksji nad wizją i misją oraz skutecznego planowania rozwoju.

Termin: Piątek 25.11.22
Start: godz.10.00 – 16.00
Czas trwania: 6 godzin
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie – ul. Reymonta 20

Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: https://forms.gle/pZJjT5XKxVnZixVAA

Celem warsztatów jest wzmocnienie funkcjonowania organizacji pozarządowych. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają proces opracowania planu strategicznego oraz poszczególne jego etapy, poznają skuteczne techniki i narzędzia wspomagające planowanie, jak i wdrażanie programu rozwoju organizacji pozarządowej.

Korzyści wynikające z udziału w warsztatach:

-poznanie procesu planowania strategicznego, dostosowanego do potrzeb NGO

-poznanie znaczenia poszczególnych etapów planowania strategicznego: od misji po plan operacyjny;

-poznanie narzędzi i technik przydatnych w trakcie planowania strategicznego;

-poznanie metod i narzędzi pozwalających skuteczniej przejść do planu fundraisingu;

-możliwość skonfrontowania sytuacji własnej organizacji z przedstawicielami innych NGO;

-poznanie przedstawicieli innych organizacji pozarządowych oraz wymiana doświadczeń.

 

Warsztaty prowadzi:

Anna Styszko - trenerka i doradczyni, od kilkunastu lat współpracuje z sektorem pozarządowym. Współzałożycielka Laboratorium Inspiracji Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Angażuje się w proces wzmacniania środowiska pozarządowego działając w licznych organizacjach i partnerstwach międzysektorowych.
Wspiera instytucje społeczne i samorządowe w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, wdrażania projektów oraz animacji lokalnej społeczności. Ekspertka w zakresie konsultacji społecznych oraz współpracy sektora publicznego i społecznego. Przez 4 lata oceniała wnioski o dofinansowanie przy MRPiPS, w ramach FIO i ASOS.
Absolwentka politologii, ukończyła Szkołę Trenerów Zarządzania oraz liczne kursy trenerskie w Polsce i zagranicą. Stypendystka Instytutu Roberta Schumana.

 

czwartek, 20 października 2022 r.

CO z wolontariuszem

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które są opiekunami wolontariuszy w szkole, w fundacji lub innej instytucji.

Jakie prace możemy zlecić wolontariuszowi? Czy należy podpisywać umowę? Skąd mam wiedzieć jakiego wolontariusza szukam?

Na szkoleniu porozmawiamy o tym od czego należy zacząć, by każda ze stron miała dobre wspomnienia związane z wolontariatem. Zastanowimy się jak połączyć potrzeby firmy i wolontariusza, by uczestniczyli w tej samej przygodzie, a po jej zakończeniu mieli ochotę na więcej. Postaramy się zastanowić jak dobrze rozpocząć tę przygodę, jak się do niej przygotować i jak dobrze się w niej odnaleźć.

 

Odpowiemy sobie też na pytanie czy wolontariusz musi robić wszystko i w jaki sposób może wykorzystać okazję by rozwinąć swoje umiejętności.

Termin: Środa 26.10.22
Start: godz.16.00 – 20.00
Czas trwania: 4 godziny
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie ul. Reymonta 20

Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: https://forms.gle/4acvojMapTRi9UUu6

Warsztat poprowadzi:
Monika Halicka - z wykształcenia polonistka i komparatystka. Od kilkunastu lat związana jest ze środowiskiem NGO, zarówno jako pracownik jak i wolontariusz. Zawodowo zajmuje się kierowaniem projektami, prowadzi szkolenia; wolny czas poświęca na wolontariat, którym nieprzerwanie i świadomie zajmuje się od 12 lat; zarządzała grupami wolontariuszy, zajmowała się również ich rekrutacją. Jest przekonana, że każda aktywność wolontariacka uczy i rozwija.

 

piątek, 16 września 2022 r.

Psychologia kolorów

Centrum Obywatelskie W Krakowie oraz Krakowskie Forum Organizacji Społecznych zapraszają na kolejne warsztaty w ramach KLINIKI SPOŁECZNIKA - czyli możliwości złapania paru chwil wytchnienia i poznania kilku technik, które pomogą złapać Wam oddech w przyszłości.

Kolory to nic innego jak długości i częstotliwości fal świetlnych. Okazuje się, że ich zmysłowy odbiór poprzez wzrok oddziałuje na stan psychiczny a nawet fizyczny człowieka. W momencie kiedy poznamy ich znaczenie i w jaki sposób wykorzystywać je w życiu codziennym, możemy całkowicie zapanować nad swoim zdrowiem psychiczno-emocjonalnym.

Do tego dochodzi temat centrów energetycznych w ciele ludzkim, które również emanują odpowiednią barwą. Okazuje się, że rzeczywiście są one powiązane ze znaczeniem danego koloru znanego w dziedzinie psychologii.

 

Termin: 22.09.2022 (czwartek)
Start: 17:00
Czas trwania: 3 godz.
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie ul. Reymonta 20

Chcesz wziąć udział?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy już dziś: https://forms.gle/R22vt35MvDzNtz1x8

Warsztat rozpocznie się wprowadzeniem do tematu emocji i komunikacji emocjonalnej oraz psychologii kolorów. Następnie każdy z Uczestników zidentyfikuje swoje emocje i wybierając odpowiednie barwy uwolni je poprzez malowanie farbami na podobraziu malarskim.

Po warsztacie odbędzie się wernisaż i wystawa prac, również tych które zostały namalowane podczas Pikniku Wielokulturowego, który został zorganizowany przez Centrum Obywatelskie ul. Reymonta 20 w dniu 2 lipca 2022r.   oraz podczas Sztuki Komunikacji Emocjonalnej, które odbyły się 18 sierpnia 2022r.

Warsztat prowadzi: Eliza Voss – specjalistka ds. komunikacji społecznej, PR-owiec, redaktor naczelna Zeszytów Świadomości „Życie Fi”. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej – Oddział Małopolski. Założycielka Fundacji SIMBIOSIS oraz twórczyni marki o tej samej nazwie. Właścicielka Show Room’u w Krakowie, w którym zrzesza lokalnych Twórców i Rękodzielników. Jak sama stwierdza: "nic tak pięknie nie wyraża nauki jak sztuka".

 

wtorek, 30 sierpnia 2022 r.

Marka osobista Lidera

Turkusowa Liderka – Magdaleną Binkiewicz tym razem przeprowadzi warsztat pt.: „Marka osobista Lidera”.

Fot. Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20

Podczas szkolenia dowiesz się:

✅ co składa się markę osobistą lidera i jak ją budować?

✅ czym marka osobista różni się od wizerunku?

✅ co to znaczy być autentycznym i odpowiedzialnym liderem?

✅ jak być inspiracją dla innych?

 

Termin: Poniedziałek 5.09.22
Start: godz.18.00 – 20.00
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce: Warsztaty online

Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: https://forms.gle/LeapZvQXwhK4dymEA

Warsztat poprowadzi:
Magdalena Binkiewicz - Turkusowa Liderka, HR Managerka, trenerka i coach, propagatorka partnerskich metod zarządzania opartych na zaufaniu i pracy zespołowej. Pomaga liderom w budowaniu dobrych relacji z Zespołem i osiąganiu lepszych wyników. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim i Podyplomowe Studium Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jest również absolwentką programu Swedish Institute Management Programme Northern Europe, którego celem jest zwiększenie kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego przywództwa wśród liderów Europy Północnej.
Życiowe motto: „Ludzie są jak kwiaty – stworzeni do tego, aby się rozwijać” - André Liégé.

 

środa, 13 kwietnia 2022 r.

Wystąpienia publiczne

Na prośbę uczestników poprzedniego szkolenia kolejne, bardziej rozbudowane. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy, nie ma znaczenia czy był na poprzednim warsztacie.

Wystąpienia publiczne to dla ciebie żadna nowość, ale chcesz rozwinąć swój warsztat?

Na tym szkoleniu dowiesz się, jak:

  • trzymać mikrofon i do niego mówić, żeby ci nie przeszkadzał, a każdy mógł cię dobrze słyszeć
  • radzić sobie z kartkami w jednej, a mikrofonem w drugiej ręce
  • czytać z kartki, żeby brzmiało to naturalnie
  • poruszać się po scenie
  • modulować swoim głosem
  • utrzymywać kontakt wzrokowy z publicznością
  • przygotować scenariusz

Termin: Czwartek 21.04.2022
Start: godz.16.00 – 20.00
Czas trwania: 4 godziny
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie ul. Reymonta 20

Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: 👉👉 shorturl.at/osQ45

Warsztaty prowadzi:
Wojciech Sidorowicz – dziś dziennikarz telewizyjny związany ze stacją TVN24, wcześniej reporter Radia Eska. Ponad to konferansjer i trener wystąpień publicznych. Absolwent dziennikarstwa i szkoły trenerów NGO. Miłośnik bolesławieckiej ceramiki i dobrej kawy.

 

środa, 2 lutego 2022 r.

Biznes w wolontariacie, wolontariat w biznesie

Dlaczego warto być wolontariuszem? Czy to tyko dobry sposób na zdobycie dodatkowych punktów lub zapełnienie wolnego czasu na emeryturze? Co daje wolontariat dla biznesu? Jak dobrze prowadzić wolontariat pracowniczy i po co?

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania podczas Seminarium poświęconemu tematyce współpracy NGO z Biznesem.

Będziemy mówić o możliwościach i korzyściach płynących z wolontariatu pracowniczego. Pokażemy na przykładach co z tego może mieć Biznes, organizacja i sam wolontariusz. To model typu WIN-WIN, w którym wszyscy wygrywają.

PRELEGENCI:

1. Monika Halicka - Wprowadzenie, Wolontariat nie taki straszny

2. Jadwiga Marciniec - Wolontariat w biznesie / wolontariat pracowniczy

3. Monika Poznańska ( laureatka Konkursu Lider Zmian 2021 kategoria organizacja Fundacja Dobrze Że Jesteś )- Wolontariat szpitalny

GOŚCIE SPECJALNI:

4. Kosma Sikorski ( matka Alina Sikorska ) - laureat Konkursu Lider Wolontariatu 2021 - Od kiedy zacząć przygodę z wolontariatem.

5. Ada Lisowska - Analityk Biznesowy oraz współkoordynator wolontariatu pracowniczego w @CiscoPoland.

Termin:  3 luty 2022
Start: godz. 17.00
Czas trwania: 3 godziny
Miejsce: Spotkanie online

Chcesz wziąć udział? Wypełnij formularz zgłoszeniowy już teraz: http://bityl.pl/koM1t

Program seminarium:

17.00 - Powitanie
17.15 - Przedstawienie prelegentów i gościa specjalnego
17.25 - Monika Halicka - Wolontariat nie taki straszny
17.40 - Jadwiga Marciniec - Wolontariat w biznesie i z biznesem.
18.00 - Monika Poznańska - Wolontariat szpitalny
18.20  - Kosma Sikorski z rodzicami - O tym, że wolontariuszem można być w każdym wieku.
18.40 - Ada Lisowska - opowie o swoim bogatym doświadczeniu jako współkoordynator wolontariatu pracowniczego w @CiscoPoland
19:00 - pytania i swobodna rozmowa uczestników i prelegentów.
19.20 - zakończenie

ZAPRASZAMY!!!

 

 

czwartek, 18 lipca 2019 r.

Śniadanie w CO

Ponieważ dzisiejsze śniadanie (18.07) było bardzo pyszne i inspirujące... Zapraszamy Was, na trzecie już śniadanie w Centrum Obywatelskim.

Tak jak poprzednim razem zasady są bardzo proste:

1. Przygotuj coś do jedzenia dla siebie i jeszcze jednej osoby
2. Przyjdź do Centrum Obywatelskie w Krakowie
3. Spędź z nami kreatywnie czas

Kiedy i gdzie?
Wtorek 23.07.2019, godz. 9.00, w sali 040 w Centrum Obywatelskie w Krakowie - ul.Reymonta 20

Podczas śniadania będziesz miał/a okazję poznać inspirujące osoby z Krakowskiego świata Organizacji Pozarządowych, porozmawiać o wspólnych projektach, problemach z którymi mierzymy się na codzień w swoich organizacjach oraz o sukcesach, które świętujemy. No i oczywiście zjemy pyszne śniadanie.

Zapraszamy we wtorek rano, do Centrum Obywatelskie w Krakowie

 

piątek, 21 stycznia 2022 r.

Wolontariat pracowniczy

Często pytacie nas gdzie szukać wsparcia finansowego poza konkursami? Jak skutecznie rozmawiać z firmami o współpracy? Od czego zacząć? Czy to w ogóle możliwe?
Już 28 stycznia porozmawiamy o tym przy porannej kawie.

Na dobry początek roku zapraszamy Was na śniadanie ze specjalistką CSR Jadwigą Marciniec.

Będzie to wstęp do kolejnych spotkań poświęconych tematyce współpracy organizacji NGO z biznesem. Poruszymy także temat wolontariatu pracowniczego.

Na śniadanie zapraszamy przedstawicieli:

  • firm, które myślą o wprowadzeniu wolontariatu pracowniczego
  • firm, które już prowadzą wolontariat pracowniczy
  • organizacji, które już współpracują z biznesem i chcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami
  • organizacji, które chcą korzystać z wolontariatu pracowniczego

Termin: 28.01.2022
Start: godz. 10.00
Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie

wtorek, 18 października 2022 r.

Współpraca - nie rywalizacja

We wrześniu spotkaliśmy się na śniadaniu, a tym razem zapraszamy Was na lunch.

Życzliwość 🥰 to podobno towar deficytowy w naszych czasach. Podobno, bo u nas na Reymonta 20 jest obecna codziennie. 😀Jest z nami na dzień dobry i chętnie dzielimy się nią z Wami. 🫂

Już 27 października o godzinie 13.00 "Współpraca - a nie rywalizacja" będzie naszym tematem przewodnim w trakcie całego dnia.

📅 Termin: 27.10.2022 godzina 13.00
🏢 Miejsce: Centrum Obywatelskie w Krakowie ul. Reymonta 20

czwartek, 23 września 2021 r.

Ramię w ramię

Jak współpracować międzysektorowo w nurcie win win - czyli wszyscy równi i wszyscy zwycięsko? Podczas tego wyjątkowego seminarium dzięki zaproszonym ekspertom dowiecie się, że można fantastycznie pracować z biznesem, administracją publiczną, innymi organizacjami a nawet samymi beneficjentami.

Na seminarium zapraszamy 30.09, w godz. 14:00 - 18:00 stacjonarnie, do sali 1W014 w Centrum Obywatelskim-ul. Reymonta 20.

Podczas seminarium porozmawiamy o istocie współpracy i tym, dlaczego razem można skuteczniej zmieniać świat na lepsze.

Opowiemy o prawdziwych przykładach współpracy organizacji pozarządowych, biznesu i administracji publicznej oraz udowodnimy, że współpraca ta może być prawdziwie partnerska.

Agenda:

14:00 

Otwarcie seminarium.

14:10 - 15:30

Rola, współpraca i zaangażowanie biznesu w rozwój współpracy międzysektorowej.

Grzegorz Ludwin, prezes Fundacji Pro NGO

15:30 - 17:00

Panel dyskusyjny. Dlaczego 2+2 to nie musi równać się 4, czyli o synergii płynącej ze współpracy.

  • Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO
  • Marta Grabek-Niekraszewicz, Członek Zarządu KraFOS
  • Monika Róg, Prezes Stowarzyszenia Latarnia

Moderator: Katarzyna Mroczek

17:00 - 18:00

Lunch oraz networking z udziałem ekspertów.

 

Nasi eksperci:

  • Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO

Pasję do łączenia biznesu i społeczników realizuje w Fundacji Pro NGO. Od kilku lat związany ze środowiskiem korporacyjnym w obszarach m.in. CSR, szerokorozumianego HR (wolontariat, Employer Branding, talenty, rozwój), ale również PR i marketingu. Wspólnie z firmami tworzył liczne projekty m.in. koncerty i akcje charytatywne, zbiórki, szkolenia czy warsztaty, odpowiadając za ich przygotowanie i kompleksową realizację. Posiada duże doświadczenie w obszarze fundraisingu i sponsoringu. Inicjator licznych projektów charytatywnych m.in. Pomagaj z pasją, Challenge CEO4ProNGO, angażujących setki wolontariuszy z całego kraju.

  • Marta Grabek-Niekraszewicz, Członek Zarządu KraFOS

Pomaga rozwijać się organizacjom pozarządowym, samorządom, instytucjom publicznym
i biznesowi, dzięki czemu wykorzystują swój potencjał, lepiej rozumieją wzajemne potrzeby oraz skutecznie zmieniają świat na lepsze. W efekcie jej działań tysiące osób uzyskały pomoc, setki organizacji pozarządowych i innych podmiotów otrzymały narzędzia i wiedzę ale też miliony pozyskanych dotacji. Najważniejsze są dla niej jednak synergia i partnerstwo - dzięki nim lepsze jutro jest możliwe.

Na co dzień aktywnie działa w Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFOS, które prowadzi Centrum Obywatelskie oraz Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  jak również w  Fundacji Akeda, która buduje pierwszą szkołę muzyczną w Rebublice Środkowoafrykańskiej - African Music School.

Od wielu lat współpracuje również z administracją rządową oraz samorządami jako ekspert
w zakresie oceny i analizy wniosków konkursowych składanych zarówno przez organizacje pozarządowe jak i podmioty publiczne. Konsultuje również projekty ustaw, rozporządzeń oraz programów.

  • Monika Róg, Prezes Stowarzyszenia Latarnia

Od wielu lat pracuje również w bibliotece oraz prowadzi koło naukowe. Wierzy, że każdy ma coś czym może się podzielić z drugim człowiekiem, trzeba mu tylko czasami to podpowiedzieć. W Stowarzyszeniu Latarnia prowadzi działalność społeczną i charytatywną.

Jednym z ważniejszych odkryć jest dla niej to, że wokół jest wielu ludzi, którzy chcą pomagać, mają wewnętrzną potrzebę by pomóc bliźniemu ale zwyczajnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Latarnia pokazuje zatem, że trzeba naprawdę niewiele by zrobić wiele.

Stowarzyszenie łączy potrzebujących z osobami, które pomoc pragną nieść. Udowadnia, że świat można zmieniać robiąc rzeczy wielkie ale też te najprostsze jak odwiedziny czy podanie kubka herbaty.

Ze względów na środki bezpieczeństwa (dbamy o Wasze zdrowie w dobie Covid) liczba miejsc jest ograniczona.

 

poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.

Współpraca biznes-NGO

Zapraszamy na wyjątkowy webinar o współpracy biznesu z NGO. Już 17 czerwca!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się za pośrednictwem linku: https://bityl.co/76vy

Szkolenie będzie miało następujący przebieg:

1. Współpraca zaczyna się od zrozumienia. Jak działa biznes - Jak działa NGO?

2. Formy współpracy z Biznesem:

· darowizna finansowa,

· darowizna rzeczowa,

· darowizna usługowa Payroll – składka pracownicza,

· matching-found – składka + darowizna od firmy,

· barter / wymiana usług,

· sponsoring,

· partnerstwo np. przy realizacji projektu,

· kontakty,

· wolontariat pracowniczy.

3. Wolontariat Pracowniczy – model współpracy Biznesu i NGO:

· czym jest wolontariat,

· czym jest wolontariat pracowniczy,

· rodzaje wolontariatu pracowniczego,

· bariery wdrażania wolontariatu pracowniczego,

· korzyści płynące z wolontariatu pracowniczego:

-korzyści dla pracownika,

-korzyści dla pracodawcy,

-korzyści dla organizacji i społeczności.

4. Oferta NGO – jakie formy zaangażowania społecznego może zaproponować organizacja pozarządowa biznesowi

5. Wdrożenie wolontariatu pracowniczego w firmie.

a. analiza,

b. stworzenie planu wdrożenia / strategii,

c. wdrożenie / monitoring i ewaluacja.

6. Dobre praktyki wolontariatu pracowniczego – także pomysły od słuchaczy, sieciowanie, inspirowanie się – zaproszenie na spotkanie / śniadanie biznes-ngo.

Kto poprowadzi szkolenie?

Jadwiga Marciniec z wykształcenia Informatyk ze specjalizacją zarządzanie informacjami. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w działach handlowych firm informatycznych, outsourcingowych i eventowych. Od 2009 roku czynnie zaangażowana w różne akcje pomocowe. W latach 2009-2013 Koordynator Regionalny w Szlachetnej Paczce. Od 2015 roku jest inicjatorem kilku lokalnych projektów społecznych w ramach powołanej przez siebie nieformalnej Grupy Inicjatyw Różnych. W 2020 roku ukończyła Program Menedżerowie NGO PROMENGO - roczny kurs dla kadry menedżerskiej trzeciego sektora. Od wielu lat interesuje się tematyką CSR. Obecnie doradza firmom i organizacjom pozarządowym jak czerpać korzyści z wdrożenia strategii CSR, a szczególnie jak budować zaangażowanie pracowników poprzez wolontariat pracowniczy. Łączy ludzi wykorzystując narzędzia networkingu. Doradca ds. CSR. Networker. Koordynator projektów społecznych.

Zapraszamy!

poniedziałek, 6 grudnia 2021 r.

Festiwal współpracy

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. To czas na podsumowania i planowanie kolejnych działań w nadchodzącym roku.

Festiwal Współpracy to cykl spotkań, w trakcie których chcemy wspólnie zastanowić się nad współpracą w sektorze NGO i możliwością działań z instytucjami oraz z biznesem.

W programie festiwalu każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Będzie okazja do sieciowania przy kawie, wymiany doświadczeń i wypracowania pomysłów na nowy rok, a przede wszystkim do spotkania i porozmawiania o nadchodzących planach.

Nie może Cię na nim zabraknąć!

Aby wziąć udział w Festiwalu należy wypełnić odpowiedni formularz. Możesz zapisać się na wszystkie lub wybrane wydarzenia.

środa, 15 września 2021 r.

Poczuj dramę

Fundacja Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek zaprasza na warsztat, który w krótkiej formie, ma przybliżyć metodę dramy.

Jesteś nauczycielem/nauczycielką, trenerem/trenerką, animatorem/animatorką czy studentem/studentką, która pracuje lub chce pracować z grupami dzieci, młodzieży, dorosłych? Przyjdź na warsztat demo i dowiedz się, czym jest Drama i jak ją robić!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/3DThPZR 


Warsztaty odbędą się 16 września 2021 roku w siedzibie Centrum Obywatelskiego.

To jedno z najskuteczniejszych narzędzi edukacyjnych (badanie DICE 2010), które

wprowadza w ruch ciało, umysł i emocje, dzięki czemu rozwija umiejętności społeczne.

Poprzez wchodzenie w role pozwala doświadczyć siebie i innych w różnych

sytuacjach, fikcyjnych ale prawdopodobnych. opiera się na technikach teatralnych

oraz na wchodzeniu w role, ale nie jest teatrem. Nie trzeba mieć teatralnych

umiejętności czy talentu aktorskiego, by praktykować dramę. Ważne jest

autentyczne wyobrażenie, odczuwanie i bycie w kontakcie ze sobą.

Dzięki temu:

  • poznasz podstawowe techniki dramy: stopklatkę, rzeźbę, fotografię,
  • dowiesz się, jaka jest rola rozgrzewek, improwizacji i demechanizacji w dramie,
  • doświadczysz, jak zabawa, która jest jednym filarem dramy, staje się trampoliną dorefleksji – drugi filar dramy,
  • sprawdzisz, czy ta metoda jest dla Ciebie i czy chcesz wziąć udział w pełnym KURSIE DRAMY: SŁOWO RUCH OBRAZ.

W programie:

  • rozgrzewki dramowe, improwizacje
  • podstawowe techniki dramowe: stopklatka, rzeźba, maszyna, fotografia.

Więcej informacji o KURSIE DRAMY: SŁOWO RUCH OBRAZ:

https://www.kurdybanek.com/2021/08/01/kurs-dramy-w-krakowie/

Wioletta Szuba – certyfikowana trenerka dramy - absolwentka Szkoły Trenerów Drama Way, kursów Teatru Zaangażowanego Społecznie Drama Way; arteterapeutka – absolwentka Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Studiów podyplomowych z Arteterapii na AHE w Łodzi; pedagożka z kilkunastoletnim

doświadczeniem pedagogicznym – absolwentka Filologii Polskiej oraz Kulturoznawstwa UJ. Właścicielka firmy edukacyjnej Karimba Teatr Drama Arteterapia, w której realizuje program dramowy „Bajki o emocjach”. Założycielka i Członkini Zarządu Fundacji Inicjatyw Twórczych i Społeczno-Edukacyjnych Kurdybanek, w której realizuje projekty społeczne z

wykorzystaniem metody dramy.

Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu najwyższych zasad bezpieczeństwa związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dostępnymi na stronie co.krakow.pl.

 

sobota, 29 sierpnia 2020 r.

Plecak pełen doświadczeń

Back to school? Zapraszamy na warsztat rodzinny! Podpowiemy wam jak pogłębić relacje z dziećmi, wykorzystując kreatywne metody.

Warsztat podzielony będzie na dwie części.
I część to warsztat edukacyjny, łączący w sobie elementy kultury i sztuki, pokazuje w jaki sposób można wyrażać się twórczo, a przy okazji zwiększając możliwości mózgu. Dzięki używaniu prostych technik umysłowych przyswajanie wiedzy staje się przyjemne i efektywne, a nauka nie kojarzy się już tylko z przykrym obowiązkiem. Poprowadzi Karina z Maziajkowo - kreatywne warsztaty dla dzieci.
Razem z dziećmi zrobimy:
- psa spaghetti
- wybuchowe kubeczki
- decoupage.

Przygotujcie na warsztat następujące materiały:
*kwasek cytrynowy 2 opakowania
*soda oczyszczona 2 opakowania
*plastikowy kubek lub szklanka
*kolorowa krepina
*makaron spaghetti
*czarny pisak
*taśma klejąca dwustronna
*tekturowe pudełko, np. po butach
*kolorowe serwetki z nadrukiem
*biała farba
*klej w płynie

II część to warsztat coachingowy, który ma na celu uświadomić rodzicom ich własne możliwości, umiejętności, pokazać talenty, mocne strony. Dzięki pracy na własnych zasobach odkrywają siebie, swój potencjał, ukryte talenty. Rozbudzając w dorosłych samoświadomość i bliskość z własnym "ja" pokazujemy w jaki sposób nauczyć się lepiej współpracować z drugim człowiekiem i jak nawiązywać dobre relacje. Pokazujemy, że wrażliwość jest ważna i należy ją w sobie pielęgnować. Poprowadzi Marta Elward Coaching.

 

czwartek, 23 maja 2019 r.

Targi pracy i aktywności społecznych

Już za kilka dni, razem z fundacją Projekt Przyszłość zapraszamy na konferencję MOŻNA INACZEJ. 30.05.2019 14.00-19.30 Centrum Obywatelskie w Krakowie.

Konferencja dotyczy rozwoju osobistego oraz umiejętności społecznych.
Trenerzy oraz mentorzy będą prezentować wybrane przez siebie zagadnienia, a uczestnicy będą mieli możliwość poznać nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny sposób podejścia do poszczególnych tematów.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Co będzie się działo podczas konferencji?
✔️Prelekcje
✔️Panele dyskusyjne
✔️Szkolenia
✔️Prezentacje organizacji, firm
✔️Networking
✔️Mini targi pracy i aktywności społecznych
✔️Doradztwo zawodowe
✔️Punkt pośrednictwa wolontariatu

Dla kogo?
✔️Studenci,
✔️Licealiści,
✔️Wszyscy szukający swojego miejsca na rynku pracy

Biorąc udział w konferencji, masz szansę:
✔️Nawiązać nowe kontakty biznesowe
✔️Zyskać dawkę inspiracji
✔️Poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe
✔️Uczyć się od przedsiębiorców, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem

Dużo wiedzy, inspiracji i networkingu!
Zapraszamy w czwartek 30.05 o 14.00

 

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-02-09
Data aktualizacji: 2023-08-17
Powrót