Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

AKADEMIA FINANSÓW: Kwalifikacja kosztów i przychodów w odniesieniu do obowiązujących zapisów w ustawie o rachunkowości

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 oraz Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS, zapraszają Państwa na kolejne, czwarte już z serii szkoleń w ramach AKADEMII FINANSÓW!

Czwarte już szkolenie z cieszącego się Państwa dużym zainteresowaniem cyklu to możliwość zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji kosztów i przychodów w odniesieniu do obowiązujących zapisów w ustawie o rachunkowości, ustawach podatkowych i innych aktów prawnych. Nasza ekspertka wyjaśni również  jakie zasady obowiązują przy obrocie gotówkowym i jak należy taki obrót dokumentować.

 

 

Termin: Czwartek 9.05.2023
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Czas trwania: 3 godziny
Miejsce: Szkolenie ONLINE

 

Na spotkaniu dowiecie się Państwo:

  • Jakie rodzaje działalności może prowadzić organizacja, realizując szereg projektów z różnych źródeł.
  • Jak zdefiniować płynną granicę pomiędzy działalnością odpłatną a działalnością gospodarczą.
  • Kiedy pojawia się obowiązek wprowadzenia kasy fiskalnej oraz kiedy organizacja staje się czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT.
  • Jak tworzyć instrukcję kasową, która jest integralną częścią przyjętych przez jednostkę zasad (polityki) rachunkowości.

 

Aby wziąć udział, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza dostępnego pod tym adresem: https://forms.gle/MVJWJH8XkbuqrSjaA

 

Zapraszamy serdecznie zwłaszcza Zarządy do wspólnego „pochylenia się” nad wypracowaniem rozwiązań i dobrych praktyk w tym aspekcie finansów NGO.

 

Szkolenie poprowadzi: Katarzyna Książczak, absolwentka finansów i bankowości oraz ekonomii przemysłu na Uniwersytecie Łódzkim. Posiadaczka certyfikatu na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Certyfikowana Absolwentka szkoły trenerów w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych – STOP w Warszawie. Doświadczona doradczyni dla Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, Regionalnych Ośrodków EFS, organizacji pozarządowych, firm konsultingowych i jednostek samorządu terytorialnego. Posiada duże doświadczenie związane z księgowością, w tym również z księgowością specyficznego sektora jakim jest sektor organizacji pozarządowych - na licencji Ministra Finansów prowadzę biuro rachunkowe dla PES. Swoją wiedzę praktyczną wykorzystuje również jako doradca specjalistyczny współpracujący z różnymi organizacjami prowadzącymi ośrodki bądź inkubatory wspierania ekonomii społecznej.

Zapraszamy do zapisów i udziału w szkoleniu!

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2024-04-25
Data aktualizacji: 2024-04-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź