KRAKOWSKIE CENTRUM WOLONTARIATU rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

DLA WOLONTARIUSZY

Chcesz zaangażować się w różne działania? Szukasz przestrzeni do rozwoju i nabycia doświadczenia? Interesujesz się możliwościami jakie daje wolontariat?

 

Wolontariat to nie tylko satysfakcja, jaka płynie z pomagania innym. To również wymierne korzyści jakie osiąga wolontariusz:

  • nowe relacje, znajomości
  • doświadczenie zawodowe i kompetencje
  • praca nad sobą, trening wytrwałości i często dyscypliny
  • odkrywanie nowych obszarów, zainteresowań
  • świadomość, że ma się wkład w tworzeniu lepszego jutra

Wolontariusz może wykonywać rozmaite czynności - może pomagać w odrabianiu lekcji, wspierać osoby starsze, organizować różne zajęcia, warsztaty itp. Może działać akcyjnie, przykładowo podczas organizacji imprez, festiwali, wystaw. Może również dzielić się swoją wiedzą i wspierać organizacje budując strony internetowe, prowadząc lekcje angielskiego dla dzieci czy organizując treningi sportowe. To oczywiście tylko kilka przykładów ponieważ działania jakich może podjąć się wolontariusz jest wiele więcej.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, skontaktuj się z Centrum Obywatelskim. Nasz Koordynator wolontariatu pomoże Ci określić potrzeby oraz wybrać najlepsze miejsce,
w którym będziesz mógł realizować się jako wolontariusz.

Chcesz zostać wolontariuszem? Zrób z nami 3 kroki do dobrego wolontariatu!

Krok 1

Zastanów się nad działaniami, jakie chciałbyś realizować w ramach wolontariatu, określ swoje oczekiwania względem samego wolontariatu jak też miejsca, w którym chcesz go realizować.

Krok 2

Wypełnij formularz zgłoszeniowy elektronicznie lub wyślij wypełniony formularz pocztą elektroniczną. Możesz również wypełniony formularz przynieść do Centrum Obywatelskiego a także wypełnić go bezpośrednio w naszym biurze.

Formularz elektroniczny TUTAJ

Formularz do pobrania ​
DOC PDF

Krok 3

Poczekaj na kontakt Koordynatora wolontariatu - z pewnością szybko zareaguje na dokonane zgłoszenie aby omówić jego szczegóły i zaproponować oferty wolontariatu.

Koordynator wolontariatu w Centrum Obywatelskim dyżuruje w każdy czwartek, w godzinach 14:00 – 18:00.

Możesz skontaktować się również z Koordynatorem wolontariatu elektronicznie: wolontariat@krafos.pl lub telefonicznie: 607 296 001

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana)
30-059 Kraków
I piętro, pokój 39
tel. 669 528 381

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2018-07-20
Data aktualizacji: 2019-03-01
Powrót