KRAKOWSKIE CENTRUM WOLONTARIATU rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

DLA ORGANIZACJI

Czy wiesz, że wolontariusze mogą być ogromnym wsparciem zarówno dla organizacji pozarządowych jak i instytucji? Czy wiesz, że tuż obok są ludzie pełni pomysłów, chęci do działania i bezinteresownej pomocy? Pomożemy zbudować zespół wolontariuszy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, czasem i kreatywnością z Twoją organizacją.

 

Wolontariusz może wykonywać rozmaite czynności - może pomagać w odrabianiu lekcji, wspierać osoby starsze, organizować różne zajęcia, warsztaty itp. Może działać akcyjnie, przykładowo podczas organizacji imprez, festiwali, wystaw. Może również dzielić się swoją wiedzą i wspierać organizacje budując strony internetowe, prowadząc lekcje angielskiego dla dzieci czy organizując treningi sportowe. To oczywiście tylko kilka przykładów ponieważ działania jakich może podjąć się wolontariusz jest wiele więcej.

Jeśli chcesz budować wolontariat w swojej organizacji, zgłoś się do punktu pośrednictwa wolontariatu w Centrum Obywatelskim. Pomożemy określić zasoby niezbędne do budowy zespołu, określimy potrzeby organizacji oraz wesprzemy w budowie wolontariatu. Centrum Obywatelskie prowadzi jest w kontakcie z wolontariuszami, dzięki czemu otrzymasz oferty osób zainteresowanych działaniami spójnymi z misją Twojej organizacji.

Potrzebujesz wsparcia wolontariusza? Zrób z nami 3 kroki do dobrej współpracy!

Krok 1

Zastanów się nad działaniami, jakie wolontariusze mogą realizować w organizacji.

Możesz również zaprosić do organizacji Koordynatora wolontariatu z Centrum Obywatelskiego, który pomoże określić potrzeby i możliwości organizacji względem przyszłej współpracy z wolontariuszami.

Krok 2

Wypełnij formularz i zarejestruj swoją organizację w bazie podmiotów poszukujących wolontariuszy. Wypełnij formularz zgłoszeniowy elektronicznie lub wyślij wypełniony formularz pocztą elektroniczną. Możesz również wypełniony formularz przynieść do Centrum Obywatelskiego lub wypełnić go bezpośrednio w naszym biurze.

Formularz elektroniczny TUTAJ

Formularz do pobrania
DOCPDF

Krok 3

Poczekaj na kontakt Koordynatora wolontariatu - z pewnością szybko zareaguje na dokonane zgłoszenie aby omówić jego szczegóły i zaproponować oferty wolontariatu.

Koordynator dyżuruje również w Centrum Obywatelskim w każdy czwartek, w godzinach 14:00 – 18:00.

Możesz skontaktować się również z Koordynatorem wolontariatu elektronicznie - wolontariat@krafos.pl lub telefonicznie: 607 296 001

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana)
30-059 Kraków
I piętro, pokój 39
tel. 669 528 381

pokaż metkę
Osoba publikująca: SYLWIA DROŻDŻ
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2018-07-20
Data aktualizacji: 2019-03-01
Powrót