Komunikat archiwalny

Dojrzali do sztuki - wykład online

W imieniu Międzynarodowego Centrum Kultury zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z cyklu "Dojrzali do sztuki" pt. "Od gabinetów osobliwości do muzeum sztuki naturalnej".   
Wykład odbędzie się w piątek 12 czerwca, o godz. 11.00, spotkanie prowadzone będzie za pośrednictwem platformy Zoom (on-line). 

Dojrzali do sztuki - wykład online
Fot. MCK

Cykl "Dojrzali do sztuki" to comiesięczne spotkania przy kawie i ciastku wokół tematów związanych ze sztuką, historią i kulturą poszerzających tematykę wystaw prezentowanych w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Dlatego zachęcamy, aby 12 czerwca zrobić sobie aromatyczną herbatę, usiąść wygodnie i wziąć udział w spotkaniu :-) 
Prelegentką będzie Małgorzata Jędrzejczyk, historyczka sztuki, kuratorka a na co dzień pracowniczka Instytutu Pileckiego w Berlinie. 

W ramach wykładu omówione zostaną dzieje wybranych gabinetów osobliwości i muzeów historii naturalnej, m.in. Kunstkammery Ole Worma, którego zbiory trafiły następnie do Muzeum Historii Naturalnej w Danii, świętującego w tym roku 150 rocznicę założenia American Museum od Natural History czy otwartej w 2010 w berlińskim meCollecotrs – współczesnej Wunderkamery należącej do niemieckiego kolekcjonera sztuki Thomas Olbrichta. 

Aby wziąć udział w spotkaniu, proszę o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: warsztaty@mck.krakow.pl
Więcej informacji na stronie internetowej TUTAJ
lub Facebooku

Zapraszam do kontaktu telefonicznego i mailowego w przypadku pytań. 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Gajda
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Zobacz także
Newsletter
newsletter
Zapisz się