Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Poznaj nasz zespół! Ferdynand Nawratil

Prezentujemy postać prezesa Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS oraz koordynatora Krakowskiego Centrum Wolontariatu - ul.Reymonta 20, Ferdynanda Nawratila.

Od 2018 roku jest Prezesem Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS. Urodził się we Francji i niedługo będzie obchodził 75 urodziny. Z wykształcenia jest politologiem a z zawodu nauczycielem. Pracował w szkołach podstawowych i zawodowych w Jaworznie, później także jako Zastępca Komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP, jako nauczyciel i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza w Krakowie Śródmieściu oraz dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Działalność społeczną rozpoczął w harcerstwie w Jaworznie.

Od tego czasu związany był ze Stowarzyszeniem Twórczym POLART, Stowarzyszeniem Byłych Członków Pieśni i Tańca NOWA HUTA. Od 2019 roku jest również członkiem Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Do jego zainteresowań należą kultura, wolontariat, działalność na rzecz młodzieży i seniorów, rozwijanie współpracy ze środowiskami senioralnymi miast partnerskich Krakowa (od 1976 roku jest związany z działalnością partnerską Krakowa z Norymbergą). Od 4 lat jest wolontariuszem w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20, a obecnie koordynuje Krakowskie Centrum Wolontariatu. Jeśli chcesz podzielić się swoim czasem z innymi zgłoś się do Ferdynanda.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Gajda
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2021-03-04
Data aktualizacji: 2021-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat