Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Konkurs „Cybertriki, czyli jak się nie dać złapać w sieci"

Stwórz aplikację poprawiającą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas korzystania z sieci i uświadamiającej zagrożenia jakie czyhają w Internecie.

Sieć stała się miejscem spotkań, pracy, rozrywki oraz źródłem wiedzy. W Internecie dokonujemy różnego rodzaju transakcji płatniczych, robimy zakupy, kupujemy bilety lotnicze, gramy… a nawet „chodzimy do kina”. Ostatnie dwa lata jeszcze bardziej przeniosły nas do wirtualnego świata. Jednak – jak wszędzie – nie brak w nim zagrożeń płynących ze strony osób, które tylko czyhają na chwilę naszej nieuwagi. Dla niektórych Internet stanowi konkretne narzędzie, które służy do popełniania realnych przestępstw, oszustw, fałszerstw, hackingu, phishingu czy po prostu do hejtowania innych w Internecie.

Szczególnie podatni na tego typu zagrożenia są młodzi ludzie. Wychodzimy z założenia, że edukacja w tym obszarze jest bardzo ważna, a kto to zrobi najlepiej? Inni młodzi ludzie, tylko mający nieco więcej wiedzy w tym zakresie. Stąd pomysł na organizację konkursu „Cybertriki, czyli jak się nie dać złapać w sieci” na utworzenie oprogramowania tj. Apki edukacyjnej w zakresie unikania zagrożeń w sieci.

Zgłoszenia przyjmowane są od osób w wieku od 15 do 20 lat będących uczniami krakowskich Techników lub Liceów Ogólnokształcących. Dopuszcza się  współautorstwo. Apka powinna być innowacyjna, mieć wydźwięk społeczny, edukowała w zakresie zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci oraz była skierowana do osób w wieku od 10 do 14 roku życia.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Nabór trwa do 30 czerwca 2023 r.

Szczegółowe informacje (w tym formularz zgłoszeniowy) można znaleźć na:

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-02-14
Data aktualizacji: 2023-02-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź