Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczestnicy PIKNIKU NGO 2023: Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS to miejsca, które powstały dzięki dotacjom udzielanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ośrodek działa już od ponad 13 lat i realizuje swój największy cel –  pomoc oraz wsparcie dla osób, które zostały pokrzywdzone przestępstwem, są jego świadkami, jak również osób im najbliższych.

Obecnie na terenie Małopolski funkcjonuje 9 placówek. Okręgowy Ośrodek znajduje się w Krakowie, zaś Lokalne Punkty Pomocy w Chrzanowie, Miechowie, Myślenicach, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Wadowicach i Wieliczce. Pomoc oferowana przez Ośrodek to kompleksowy system wsparcia, który koncentruje się na udzieleniu integralnej pomocy dla osób pokrzywdzonych, świadków i osób im najbliższych. Grono ponad kilkudziesięciu ekspertów pozwala szybko i skutecznie podjąć interwencję. Dzięki temu osoby, które zgłoszą się po pomoc, mogą oczekiwać sprawnego i przede wszystkim skutecznego wsparcia z różnych dziedzin m.in. prawa, psychologii, czy finansów.

 

Więcej na temat działalności Ośrodka możecie przeczytać:

https://pokrzywdzeni.krafos.pl/informacje-dla-sluzb/  
oraz https://www.facebook.com/pokrzywdzeni.krakow

Z przedstawicielami Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem spotkacie się 9 września podczas 𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸𝘂 𝗡𝗚𝗢 𝟮𝟬𝟮𝟯 w Domu Harcerza w Krakowie, ul. Reymonta 18

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-09-05
Data aktualizacji: 2023-09-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź