Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczestnicy PIKNIKU NGO 2023: Fundacja POGMATWANE ŻYCIORYSY im. Izabeli Pieczary

Fundacja ustanowiona została, by upamiętnić osobę redaktor Izabeli Pieczary - wybitnej dziennikarki, działaczki społecznej, która większość swojego życia poświęciła na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Była autorką książki "Pogmatwane życiorysy" stanowiącej zbiór reportaży, świadectw i opisów ludzkich tragedii, historii osób, które znalazły się na tak zwanym życiowym zakręcie. Imienniczka Fundacji pomagała swoim bohaterom reportaży, a także często zupełnie obcym osobom naprawiać i prostować ich pogmatwane życiorysy, niosąc im bezinteresowne wsparcie.

Celem Fundacji jest działalność na rzecz środowisk dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów, ze szczególnym naciskiem na pomoc osobom z niepełnosprawnościami, przewlekle chorych, zmagających się z ciężkimi chorobami, problemami zdrowotnymi, problemami wychowawczymi i adaptacyjnymi, zaburzeniami psychicznymi, zmierzająca do poprawy ich sytuacji osobistej, materialnej oraz poprawy jakości życia, propagowania aktywnego trybu życia i sportu jako formy radzenia sobie z problemami psychicznymi, fizycznym oraz wykluczeniem społecznym. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportowej a także przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja realizuje swoje cele w szczególności poprzez integrację i prowadzenie działalności sportowej dla osób wywodzących się z trudnych środowisk, w szczególności dzieci i młodzieży pozostających w trudnej sytuacji życiowej, przebywających w Pogotowiu Opiekuńczym, Zakładach Poprawczych i Schroniskach dla Nieletnich, Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych (Domach Dziecka), w rodzinach zastępczych i adopcyjnych oraz uczących się w Zespołach Szkołach Specjalnych.

 

Więcej o Fundacji - POGMATWANE ŻYCIORYSY: https://tinyurl.com/2j782kpb   

Z przedstawicielami Fundacji - POGMATWANE ŻYCIORYSY będziecie się Państwo mogli spotkać 9 września podczas 𝗣𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸𝘂 𝗡𝗚𝗢 𝟮𝟬𝟮𝟯 w Domu Harcerza w Krakowie, ul. Reymonta 18

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-09-06
Data aktualizacji: 2023-09-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź