Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Piszmy więc - konkurs literacki dla seniorów 2024

Krakowianie 60+, którzy chcieliby zaprezentować swoje pisarskie zdolności szerszej grupie odbiorców, mogą wziąć udział w trzeciej edycji organizowanego przez Miasto konkursu literackiego „Piszmy więc...”.

„Chciałabym/chciałbym opowiedzieć o...” – to motyw przewodni i tytuł tegorocznego konkursu, przygotowanego przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (Referat Seniorów) oraz Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej w ramach realizacji Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

− Ulotne chwile i ważne decyzje, szczęście i smutek, święta i codzienność, rodzina i samotność, doświadczenie i wiedza – nasze życie. W trzeciej edycji konkursu literackiego dla seniorów czekamy na opowiadania o jednym, ważnym dla Państwa wydarzeniu, o którym chcielibyście opowiedzieć. Ocalmy od zapomnienia tamte lata, tamte dni. Piszmy więc… – zachęcają organizatorzy konkursu.

 

 

 

 

 

Konkurs jest adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 60 lat i przygotują tekst (nigdzie wcześniej nie opublikowany, ani też nie nagrodzony w innym konkursie), w którym podzielą się swoimi wspomnieniami. Polskojęzyczny, oryginalny tekst o maksymalnej objętości czterech stron maszynopisu należy przesłać w formie elektronicznej do 30 września br. na adres: piszmywiec@gmail.com wraz z wypełniona kartą zgłoszeniową, którą można pobrać poniżej.

Także na adres piszmywiec@gmail.com można kierować dodatkowe pytania dotyczące tej inicjatywy.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w grudniu w Centrum Kongresowym ICE Kraków podczas Koncertu dla Seniorów.

PDF Regulamin konkursu

DOC Formularz zgłoszeniowy

DOC Klauzula Informacyjna RODO

 

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2024-07-03
Data aktualizacji: 2024-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź