Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

SZKOLENIE: Jak zapanować nad czasem? O skutecznych praktykach zarządzania

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 wraz z Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFOS zaprasza na warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy potrzebują skutecznych metod nad zapanowaniem nad czasem.

Czas jest niezwykłym, a zarazem nieodnawialnym zasobem i choć wspomina się o jego stałym oraz niezmiennym upływie – nie sposób ulec wrażeniu, że każdy człowiek indywidualnie doświadcza jego "trwania”. Z tej przyczyny racjonalne i efektywne wykorzystanie danego nam czasu staje się poważnym wyzwaniem. W szczególności w przestrzeni organizacyjnej, w której ścierają się różnorodne praktyki zarządcze, a także indywidualnie opracowane metody organizacji dnia pracy. Szkolenie pt. "Jak zapanować nad czasem? O skutecznych praktykach zarządzania” za cel przyjmuje rozwinięcie umiejętności koniecznych do skutecznego gospodarowania czasem – zarówno organizacyjnym, jak i własnym.

 

 

Zakres tematyczny:

  • Zarządzanie czasem czy zarządzanie sobą w czasie? – wprowadzenie teoretyczne.
  • Nawyki, szkodliwe przyzwyczajenia i stereotypy.
  • Motywacja, komunikacja i interakcja – o czasie w relacjach międzyludzkich.
  • Gdzie jest czas? Wyzwania, zagrożenia i szanse: perspektywa prawna, etyczna, społeczna i kulturowa.
  • Pracownicy i zarządzający: nowa perspektywa w patrzeniu na czas.
  • Organizacja versus jednostka – szukanie symbiozy w czasie.
  • Omówienie praktycznych metod, technik i narzędzi, w tym: metoda ALPEN, krzywa wydajności (REFA), analiza ABC, zasada 60/40, zasada Pareto, graficzne ustalanie proporcji, koszyk zadań oraz projektowanie w czasie – zbiór dobrych praktyk.
  • Każda z metod, technik i praktyk zostanie przećwiczona z uczestnikami szkolenia:
  • Przedstawione zostaną apliakcje, usprawniające praktyki zarządcze z zakresu gospodarowania czasem (Trello, kalendarz Google, Nozbe, Asana, Grafik dyżurów).
  • Praca w grupach – opracowywanie skutecznych strategii działania, uwzględniające różnorodne wyzwania związane z czasem; praca z użyciem programów – sprawdzanie wybranych technik w praktyce.

 

Kiedy? Wtorek 19.11.24 godz. 14.00 – 20.00
Gdzie? Centrum Obywatelskie – ul Reymonta 20

Formularz zapisu: https://forms.gle/NwHs5go2i3Zoo5Fj8

 

Prowadząca:
Dr Bogna Halska- Pionka: badaczka społeczna, menadżerka kultury, szkoleniowczyni. Asystentka w Zakładzie Przywództwa i Zarządzania w Edukacji w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Doświadczenie z zakresu opracowywania strategii równego traktowania, przeciwdziałania dyskryminacji, budowania postaw obywatelskich oraz wspierania procesów inkluzji zdobywa zasiadając w krakowskiej Radzie ds. Równego Traktowania od 2021 roku. Autorka oferty szkoleniowej Instytutu Badań Organizacji Kultury – IBOK dla instytucji kultury. Prowadzi szkolenia z zakresu: zarządzania różnorodnością, przywództwa w organizacjach oraz gospodarowania czasowością. Koordynatorka programu pn. „Program Mentoringowy” skierowanego do studentów_ek i doktorantów_ek z całej Polski. Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół problematyki metodologii badań w naukach społecznych, zarządzania czasem, zarządzania różnorodnością, procesów inkluzji oraz przywództwa edukacyjnego. Kierowniczka i uczestniczka wielu polskich i międzynarodowych projektów badawczych z zakresu: zarządzania dziedzictwem kulturowym, polityką edukacyjną i sektorem pozarządowym. Specjalizuje się w analizie danych jakościowych.

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2024-11-07
Data aktualizacji: 2024-11-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź