Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Po każdej wojnie/ ktoś musi posprzątać.” – o trudnej nadziei w poezji Wisławy Szymborskiej

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 i Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS zapraszają na warsztaty wspólnego czytania poezji współczesnej.

Prowadząca udowodni, że poezja nie jest jedynie lekturą dla wybranych, ale poszukuje odpowiedzi na najbardziej żywe problemy współczesności i pomaga poznawać siebie i innych.

Warsztaty odbędą się w czwartek, 20 lipca 2023 roku, w godzinach od 17:00 do 20:00 w Centrum Obywatelskim, ul. Reymonta 20, I piętro sala 1W040. Pragniemy zainspirować Uczestników do samodzielnej lektury poezji i dialogu z literaturą.

Chętnych do udziału w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/ymXKpzpbqt2kH6hHA

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać, rozmawiać i stawiają sobie różne pytania. W wierszach Wisławy Szymborskiej będziemy szukać mądrości, życiowego doświadczenia, ale też poczucia humoru, piękna i łagodności.

Przewodniczką w świecie poezji Wisławy Szymborskiej będzie:
Aneta Piech-Klikowicz – dr, literaturoznawczyni i krytyczka. Publikowała m.in. w „Nowych Książkach”, „Ruchu Literackim”, „Znaku”, „Strefie Tańca”. Autorka książek: „Patrzymy sobie w oczy…” O twórczości Ewy Lipskiej (2013) oraz Tańcząc przeciw Pustce (2013). Wraz z prof. W. Ligęzą redagowała tom „Stoję i patrzę na czym ten świat stoi”. O twórczości Ewy Lipskiej (2018), gdzie zamieściła tekst Terapia przez tworzenie, czyli metafizyka Ewy Lipskiej w walce z chorobą. W zbiorze Wyobraźnia poetycka XXI wieku znajduje się jej szkic „Podarunek nieoczekiwanego sensu”, czyli o przygodzie pisania w późnej twórczości Urszuli Kozioł.

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-07-10
Data aktualizacji: 2023-07-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź