SZKOLENIE: Skuteczny wniosek o dofinansowanie
Czy jesteście Państwo świadomi, jak należy skonstruować wniosek w sposób gwarantujący jego skuteczność podczas starania się o dofinansowanie projektów o charakterze społecznym? Czy posiadacie Państwo wiedzę na temat błędów, które najczęściej pojawiają się w takich aplikacjach oraz elementów, które są najwyżej oceniane przez grantodawców?
Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 i Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS zapraszają na szkolenie stacjonarne.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych warsztatach, które pomogą Państwu zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Podczas tych warsztatów dowiedzą się Państwo, jak pokonać trudną trasę prowadzącą od samego pomysłu do skutecznego przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu społecznego.
Termin: Wtorek 14.11.23
Start: godz.14.00
Czas trwania: 6 godzin
Miejsce: Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 (Stadion Miejski)
Chcesz wziąć udział? Wypełnij krótki formularz: https://tinyurl.com/mvmvvcp2
Cel warsztatów:
- poznanie kluczowych elementów wniosków o dofinansowanie,
- praca warsztatowa nad każdym z kluczowych elementów wniosków
Program szkolenia:
Ø Jak logikę projektu przekuć na wniosek o dofinansowani:
- Kluczowe elementy wniosku o dofinansowanie – kryteria oceny, na co zwrócić szczególną uwagę
- Praca warsztatowa nad kluczowymi elementami wniosku o dofinansowanie:
§ uzasadnienie projektu – m.in. analiza potrzeb i oczekiwań grupy docelowej, diagnoza sytuacji zewnętrznej
§ grupa docelowa - m.in. diagnoza sytuacji grupy docelowej, sposoby dotarcia do grupy docelowej, kryteria rekrutacji
§ cele projektu – m.in. pojęcie celów SMART, cel główny, cele szczegółowe, logika wniosku: uzasadnienie – cel – działanie - rezultat
§ działania – m.in. zakres działań, działania nie/kwalifikowane, logiczne powiązania z budżetem i harmonogramem projektu
§ rezultaty – m.in. sposoby oszacowania rezultatów, monitoring i sposoby badania poziomu rezultatów
§ potencjał wnioskodawcy – m.in. jak wykazać się potencjałem, gdy jesteśmy młodą, niedoświadczoną organizacją
§ harmonogram i budżet – m.in. logiczne powiązania obu części wniosku, nie/kwalifikowalność wydatków, skuteczne planowanie projektu
Szkolenie prowadzi:
Anna Styszko - trenerka i doradczyni, od kilkunastu lat współpracuje z sektorem pozarządowym. Współzałożycielka Laboratorium Inspiracji Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Angażuje się w proces wzmacniania środowiska pozarządowego działając w licznych organizacjach i partnerstwach międzysektorowych.
Wspiera instytucje społeczne i samorządowe w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, wdrażania projektów oraz animacji lokalnej społeczności. Ekspertka w zakresie konsultacji społecznych oraz współpracy sektora publicznego i społecznego. Przez 4 lata oceniała wnioski o dofinansowanie przy MRPiPS, w ramach FIO i ASOS.
Absolwentka politologii, ukończyła Szkołę Trenerów Zarządzania oraz liczne kursy trenerskie w Polsce i zagranicą. Stypendystka Instytutu Roberta Schumana.