Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Seminarium

Wyjątkowe seminarium – wyjątkowi goście. Jak pomagać w czasie pandemii? Jak mimo reżimów sanitarnych, zagrożenia i utrudnień, nieść pomoc najbardziej potrzebującym? Jak nie stracić ducha oraz zachęcać innych do włączania się w niesienie pomocy?

Zapraszamy na seminarium Pomaganie w czasach pandemii.

Zgłoś swój udział w seminarium wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy.

Dołącz do nas, zainspiruj się i zobacz jak pomoc w tym trudnym czasie organizują nasi goście:

Ferdynand Nawratil – Prezes Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS, Koordynator Krakowskiego Centrum Wolontariatu. Z wykształcenia jest politologiem a z zawodu nauczycielem. Pracował w szkołach podstawowych i zawodowych w Jaworznie, później także jako Zastępca Komendanta Chorągwi Krakowskiej ZHP, jako nauczyciel i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza w Krakowie Śródmieściu oraz dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Działalność społeczną rozpoczął w harcerstwie w Jaworznie. Od tego czasu związany był ze Stowarzyszeniem Twórczym POLART, Stowarzyszeniem Byłych Członków Pieśni i Tańca NOWA HUTA. Od 2019 roku jest również członkiem Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Anna Styszko - trenerka i doradczyni, od kilkunastu lat współpracuje z sektorem pozarządowym. Współzałożycielka Laboratorium Inspiracji Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Wspiera instytucje społeczne i samorządowe w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, wdrażania projektów oraz animacji lokalnej społeczności. Ekspertka w zakresie konsultacji społecznych oraz współpracy sektora publicznego i społecznego. Realizuje projekty, które angażują społeczność do wzajemnego pomagania sobie i działania na rzecz najbliższego otoczenia.  Inicjatorka akcji świątecznych w 2020 roku - Wielka MOC i Wszech MOC

Jolanta Kaczmarczyk - zastępca dyrektora w Zarządzie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Z wykształcenia doradca podatkowy, ale od 2004 roku związana z trzecim sektorem współtworząc Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Absolwentka Programu Menadżerowie NGO Fundacji Akademii Organizacji Obywatelskich (edycja I) oraz Programu Liderzy Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Szkoła Liderów (edycja XIII).

Zofia Zachara – pielęgniarka. Z Przychodnią Lekarską dla ludzi Bezdomnych i Ubogich w Krakowie związana jest od 2001. Doskonale łączy pracę zawodową i działalność na rzecz podopiecznych Przychodni prowadzonej przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei, które od 1995 roku świadczy pomoc medyczną ludziom w potrzebie, w Polsce i poza Jej granicami. Działalność stała Stowarzyszenia Lekarze Nadziei to prowadzenie Przychodni Lekarskiej  dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich, Punktu charytatywnego, Magazynu Materiałów Medycznych oraz organizowanie zagranicznych Misji Medycznych.

Adriana Waśniowska – pracownik socjalny. Od blisko 15 lat nieprzerwanie realizuje misję pomocy potrzebującym. Przez przeszło 9 lat związana była z Domem Pomocy Społecznej dla przewlekle chorych psychicznie mężczyzn. Pracowała również w Ośrodku Pomocy Rodzinie, Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie. Obecnie od 3 lat każdego dnia jako pracownik socjalny, niesie pomoc pacjentom 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Inicjatorka zbiórki darów na rzecz pacjentów szpitala, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Małgorzata Ptak-Borycka – pedagog, mediator, pracownik socjalny. Przez wiele lat wspierała dzieci i młodzież w ich rozwoju jako rewalidator. Od 7 lat każdy dzień wypełniają jej sprawy pacjentów 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie, którym niesie pomoc jako pracownik socjalny. Inicjatorka zbiórki darów na rzecz pacjentów szpitala, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Dorota Dżugan – prezeska Fundacji Licytuję Pomagam. Jednorazowa akcja charytatywna, którą prowadziła zamieniła się w cel życia. W dużej mierze przyczyniła się do tego, wtedy jeszcze mała grupa na facebooku Licytuje-Pomagam, którą prowadzi. W krótkim czasie zbiórka osiągnęła kwotę 120 tysięcy zaś grupa w szybkim tempie urosła do liczb aktualnie ponad 30 000  aktywnych osób. Fundacja zebrała i pomogła w zbiórkach na kwotę łącznie około trzech milionów złotych. Fundacja prowadzona jest przez trzy osoby – rodziców i syna.

Marta Grabek-Niekraszewicz – dyrektor Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, inicjatorka akcji KraFOS #PomagamyRazem, w ramach której uruchomione zostało wsparcie psychologiczne dla medyków walczących z pandemią oraz pomoc rzeczowa dla szpitali i domów pomocy społecznej. Najważniejszy dla niej jest człowiek w potrzebie. Od 20 lat działa dla sektora III. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami publicznymi oraz sektorem biznesu inspirując, wspierając oraz inicjując szereg działań społecznych. Pasję pomagania realizuje również będąc członkiem Zarządu Krakowskiego Forum Organizacji Społecznych KraFOS oraz Przewodniczącą Rady Fundacji Akeda prowadzącej wyjątkowy projekt na rzecz dzieci - African Music School.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Grabek-Niekraszewicz
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2021-03-16
Data aktualizacji: 2021-03-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź