Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wolontariat - Dobre praktyki w NGO w działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Krakowie

Zapraszamy na seminarium!
Tematem przewodnim seminarium będą organizacje pozarządowe, które na co dzień niosą pomoc osobom z niepełnosprawnościami, a także osobom starszych. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wolontariusze przyczyniają się do poprawy warunków ich życia.

 

Wydarzenie odbędzie się 28 września o godzinie 14:00-16:00.

Aby wziąć udział w seminarium należy zapisać się za pośrednictwem formularza: https://bityl.co/8atv

W Krakowie około 143 organizacje pozarządowe prowadzą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych. Znacząca część tych organizacji może poszczycić się  wieloletnią tradycją. Działające fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne i kluby stały się znaczącymi instytucjami wśród mieszkańców naszego miasta. Organizacje świadczą pomoc na rzecz osób o różnych rodzajach niepełnosprawności i w różnych stanach chorobowych.

Działacze NGO wywodzą się z różnych środowisk i chętnie podejmują się różnorodnych wyznań. Pomoc niepełnosprawnym wykonują organizacje kościelne, prywatne, świeckie i samorządowe.

Do tej działalności w organizacjach utworzono zespoły wolontariuszy, starannie przygotowując ich do realizacji podjętych zadań pomocowych. Wśród uczestników wolontariatu znaczącą rolę odgrywają rodzice i rodziny. W organizacjach utworzono wiele ciekawych form niesienia pomocy osobom z niepełnosprawnościami np.: domy pomocy społecznej, kluby, doradztwo, poradnie, gabinety terapeutyczne i lecznicze. NGO organizują wiele imprez: sportowych, turystycznych i kulturalnych.

Na tym spotkaniu chcielibyśmy poznać różnorodność działalności NGO oraz formy aktywności wolontariuszy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Grabek-Niekraszewicz
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2021-09-15
Data aktualizacji: 2021-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat