WYKŁADY: O roli pedagogów i rodziców w procesie kształtowania się rezyliencji u dzieci z rodzin z problemem alkoholowym
„Zdążyć, zanim …” - to tytuł wykładów, które odbędą się w trzech różnych terminach, tak, aby każdy zainteresowany mógł poszerzyć swoją wiedzę w najdogodniejszej dla siebie porze.
Podczas wykładu przedstawione zostaną perspektywy wzmacniania rezyliencji u dzieci z rodzin alkoholowych. Omówione zostaną zarówno teoretyczne aspekty syndromu DDA, jak i jego realne konsekwencje w życiu dorosłym (na podstawie wybranych case studies).
Autorka wykładów zaprosi zebranych do zastanowienia się nad możliwościami pomocy dzieciom, które wychowują się w rodzinie z uzależnieniem; jakie możliwości pomocy mają w obrębie swoich kompetencji zawodowych pedagodzy, edukatorzy, trenerzy lub inne osoby pracujące z dziećmi.
Wykład dedykowany jest przede wszystkim dla studentów kierunków humanistycznych, pedagogów chcących poszerzyć wiedzę w przedmiotowym zakresie. Zapraszamy również inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, np. podczas zajęć pozalekcyjnych, treningów sportowych lub udzielających korepetycji.
Zachęcamy także do uczestnictwa w wybranym wykładzie rodziców będących w trakcie urlopu rodzicielskiego, chcących podtrzymywać swoją aktywność w zakresie poszerzania kompetencji osobistych lub zawodowych.
Terminy wykładów:
12 marca 2025r. godz. 13.00 – 15.00
28 marca 2025r. godz. 12.00 – 14.00
8 kwietnia 2025r. godz. 15:30 – 17:30
Miejsce:
Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20, Kraków
Spotkania poprowadzi Joanna Pastuszak - Cybulska – autorka książki „Zdążyć, zanim …”, absolwentka studiów humanistycznych, trenerka rezyliencji i pokonywania mechanizmów wyuczonej bezradności u osób z doświadczeniem syndromu DDA/DDD. Współautorka rozwojowego programu mentoringowego dla kobiet „WOMENTORING FKN” Fundacji Kobieta Niezależna . Absolwentka pisarskich szkoleń Masterclass Erica Emmanuela Schmitta.
Zachęcamy Państwa do udziału w wykładzie, który z pewnością dostarczy nowej wiedzy i poszerzy perspektywę rozumienia syndromu DDA.
Rejestracja na warsztat odbywa się poprzez formularz dostępny pod linkiem:
https://tiny.pl/pwtp1pdr
Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się, aby zagwarantować sobie udział w wydarzeniu.