Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

III KLASTER OBYWATELSKI: "Edukacja to nie tylko szkoła"!

Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20 wraz z Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFOS mają zaszczyt zaprosić Państwa na III Klaster Obywatelski, którego tematem przewodnim jest "Edukacja to nie tylko szkoła”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w kontekście zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Nauczyciela.

Warto podkreślić, że edukacja nie ogranicza się wyłącznie do szkolnych murów. Obejmuje również szeroki zakres działań, takich jak zajęcia dodatkowe, warsztaty oraz wycieczki edukacyjne, które często są owocem zaangażowania organizacji pozarządowych i instytucji kulturalno-społecznych.

 

 

 

 

Cel wydarzenia:

Naszym priorytetem jest zgłębienie potrzeb instytucji związanych z edukacją oraz identyfikacja potencjału wynikającego ze współpracy międzysektorowej. Chcemy również rozważyć skuteczne metody wymiany wiedzy, zasobów i ofert.

Wsparcie edukacji:

Krakowskie instytucje kulturalne oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz Krakowa proponują różnorodne inicjatywy edukacyjne. Celem naszego spotkania jest przedstawienie przedstawicielom biznesu możliwości, jakie tkwią w wsparciu tych inicjatyw.

Kiedy i gdzie?

Czwartek, 28 września 2023 roku, godzina 17:00.
Centrum Obywatelskie – ul. Reymonta 20

Klaster Obywatelski to otwarte wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w rozwijanie edukacji w jej najszerszym kontekście. To doskonała okazja do poznania działań różnych instytucji, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów i wspólnych inicjatyw.

Serdecznie zachęcamy do udziału i dzielenia się swoimi spojrzeniami na rozwój edukacji!

Zapisy dostępne już teraz:  https://tinyurl.com/mpsz7fs

Program wydarzenia:

17.00   Powitanie uczestników, wprowadzenie w tematykę spotkania

17.10   Urszula Szkwarek kierownik projektów Fundacja Uniwersytet Dzieci. ➡Temat: Jak wzbudzać dziecięcą ciekawość.

17.25   Ziemowit Gil - Prezes Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju FEER. ➡Temat: Działania organizacji społecznych w kontekście edukacji empirycznej i  samorzecznictwa na przykładzie działań Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju  FEER

17.40 Przedstawiciel Fundacji Mapa Pasji ➡Temat: Gry terenowe w edukacji

17.55   Maja Dobkowska -  Przedstawicielka Małopolskiego Instytutu Kultury. Pedagożka, animatorka, edukatorka i trenerka; pracuje z dziećmi i młodzieżą, a także z grupami dorosłych, np. z nauczycielami i kadrami kultury. ➡ Temat: "Kiedy młodzi maja glos,  czyli jaka lukę wypełnia edukacja kulturowa"

18.10 Karol Hajduk - Prezes Fundacji Powszechnego Dostępu Do Defibrylacji w Polsce. ➡Temat: Edukacja pierwszej pomocy

18.25  Barbara Karcz i Wiktoria Drzewniak – Przedstawicielki działu ogrodowego Leroy Merlin ➡ Temat: „Współpraca biznesu z placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi – pomysł na PR?”

18.40  Przedstawicielka Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Zdrowia Consensus i CAS Seniorpedia.pl  Temat: Projekty z zakresu edukacji do późnej dorosłości i nawiązywania dialogu  międzypokoleniowego. Uczestnicy będę też mogli zapoznać się z : Symulatorem starości

18.55   Przedstawicielki Grupy PDK – przyszłego stowarzyszenia ➡Temat: Long life learning - o koncepcji uczenia się przez całe życie

19.10  Kyrylo ShkirenkoKoordynator Krakowskiego Centrum Wolontariatu  ➡Temat: Znaczenie wolontariatu w  edukacji

19.25 - Panel dyskusyjny

20.00 - Zakończenie spotkania

 

pokaż metkę
Autor: MS
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2023-09-20
Data aktualizacji: 2023-09-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź