Aktualności rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ramię w ramię. Seminarium o współpracy międzysektorowej.

Jak współpracować międzysektorowo w nurcie win win - czyli wszyscy równi i wszyscy zwycięsko? Podczas tego wyjątkowego seminarium dzięki zaproszonym ekspertom dowiecie się, że można fantastycznie pracować z biznesem, administracją publiczną, innymi organizacjami a nawet samymi beneficjentami.

Na seminarium zapraszamy 30.09, w godz. 14:00 - 18:00 stacjonarnie, do sali 1W014 w Centrum Obywatelskim-ul. Reymonta 20.

Podczas seminarium porozmawiamy o istocie współpracy i tym, dlaczego razem można skuteczniej zmieniać świat na lepsze.

Opowiemy o prawdziwych przykładach współpracy organizacji pozarządowych, biznesu i administracji publicznej oraz udowodnimy, że współpraca ta może być prawdziwie partnerska.

Agenda:

14:00  Otwarcie seminarium.
14:10 - 15:30

Rola, współpraca i zaangażowanie biznesu w rozwój współpracy międzysektorowej.

Grzegorz Ludwin, prezes Fundacji Pro NGO

15:30 - 17:00

Panel dyskusyjny. Dlaczego 2+2 to nie musi równać się 4, czyli o synergii płynącej ze współpracy.

  • Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO
  • Marta Grabek-Niekraszewicz, Członek Zarządu KraFOS
  • Monika Róg, Prezes Stowarzyszenia Latarnia

Moderator: Katarzyna Mroczek

17:00 - 18:00 Lunch oraz networking z udziałem ekspertów.

 

Nasi eksperci:

  • Grzegorz Ludwin, Prezes Fundacji Pro NGO

Pasję do łączenia biznesu i społeczników realizuje w Fundacji Pro NGO. Od kilku lat związany ze środowiskiem korporacyjnym w obszarach m.in. CSR, szerokorozumianego HR (wolontariat, Employer Branding, talenty, rozwój), ale również PR i marketingu. Wspólnie z firmami tworzył liczne projekty m.in. koncerty i akcje charytatywne, zbiórki, szkolenia czy warsztaty, odpowiadając za ich przygotowanie i kompleksową realizację. Posiada duże doświadczenie w obszarze fundraisingu i sponsoringu. Inicjator licznych projektów charytatywnych m.in. Pomagaj z pasją, Challenge CEO4ProNGO, angażujących setki wolontariuszy z całego kraju.

  • Marta Grabek-Niekraszewicz, Członek Zarządu KraFOS

Pomaga rozwijać się organizacjom pozarządowym, samorządom, instytucjom publicznym
i biznesowi, dzięki czemu wykorzystują swój potencjał, lepiej rozumieją wzajemne potrzeby oraz skutecznie zmieniają świat na lepsze. W efekcie jej działań tysiące osób uzyskały pomoc, setki organizacji pozarządowych i innych podmiotów otrzymały narzędzia i wiedzę ale też miliony pozyskanych dotacji. Najważniejsze są dla niej jednak synergia i partnerstwo - dzięki nim lepsze jutro jest możliwe.

Na co dzień aktywnie działa w Krakowskim Forum Organizacji Społecznych KraFOS, które prowadzi Centrum Obywatelskie oraz Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  jak również w  Fundacji Akeda, która buduje pierwszą szkołę muzyczną w Rebublice Środkowoafrykańskiej - African Music School.

Od wielu lat współpracuje również z administracją rządową oraz samorządami jako ekspert
w zakresie oceny i analizy wniosków konkursowych składanych zarówno przez organizacje pozarządowe jak i podmioty publiczne. Konsultuje również projekty ustaw, rozporządzeń oraz programów.

  • Monika Róg, Prezes Stowarzyszenia Latarnia

Od wielu lat pracuje również w bibliotece oraz prowadzi koło naukowe. Wierzy, że każdy ma coś czym może się podzielić z drugim człowiekiem, trzeba mu tylko czasami to podpowiedzieć. W Stowarzyszeniu Latarnia prowadzi działalność społeczną i charytatywną.

Jednym z ważniejszych odkryć jest dla niej to, że wokół jest wielu ludzi, którzy chcą pomagać, mają wewnętrzną potrzebę by pomóc bliźniemu ale zwyczajnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. Latarnia pokazuje zatem, że trzeba naprawdę niewiele by zrobić wiele.

Stowarzyszenie łączy potrzebujących z osobami, które pomoc pragną nieść. Udowadnia, że świat można zmieniać robiąc rzeczy wielkie ale też te najprostsze jak odwiedziny czy podanie kubka herbaty.

Ze względów na środki bezpieczeństwa (dbamy o Wasze zdrowie w dobie Covid) liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zgłoszenie udziału poprzez formularz (decyduje kolejność zgłoszeń). Ale... są jeszcze miejsca!

 

Seminarium organizowane jest w ramach projektu  SOS - Silne Organizacje Socjalne realizowane przez Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych WRZOS.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Mateusz Spyrczyński
Podmiot publikujący: Centrum Obywatelskie
Data publikacji: 2021-09-20
Data aktualizacji: 2021-09-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź